سفارش تبلیغ
صبا ویژن

مقاله

نکات ساخت موسیقی

    نظر

نکات ساخت موسیقی

این مقاله مراحل مختلفی را که هنگام ساخت موسیقی درگیر است توضیح می دهد و به شما در سازماندهی فرایند در سرتان کمک می کند.

در دنیای موسیقی سازی امروز ، تنها قانون این است که هیچ قانونی وجود ندارد. هر آنچه را که می خواهید ضبط کنید و از آن به عنوان سمپل استفاده کنید. Automate effects به روش هایی که قبلاً تصور نمی شد. ریتم ها و ژانرها را با هم مخلوط کنید تا بیت ها و ملودی هایی را که بیشتر پیش می روند ایجاد کنید و دسته بندی های جدید موسیقی را ایجاد می کنید.

با این حال ، فقط به این دلیل که می توانید در موسیقی هر کاری انجام دهید به این معنی نیست که باید این طور باشید.

مهم نیست که چه روشی برای ساخت موسیقی پیش می روید ، می خواهید موسیقی خوبی باشد. شما می خواهید افراد دیگر از گوش دادن به آهنگ های شما لذت ببرند ، پیام را به وضوح بشنوند و اینکه با ضبط بد یا ضعیف بودن پخش آهنگ دچار حواس پرتی نشوید.. مانند یک سرآشپز با آشپزخانه ای پر از مواد تشکیل دهنده ، روش های بی شماری وجود دارد که می توانید شاهکار خود را در کنار هم قرار دهید ، و تهیه آن بسیار ساده است.

هدف این مقاله این است که به شما در درک فرایند ساخت موسیقی از ابتدا تا انتها کمک کند ، بنابراین می توانید آهنگ هایی را تهیه کنید که مطابق با استانداردی از کیفیت باشد که ما آن را “موسیقی خوب” میخوانیم – بدون توجه به سبک. با هر مقاله ، سعی خواهم کرد روشهای جدیدی برای فکر کردن در مورد رویکرد شما در ساخت موسیقی ارائه دهم ، هر چند که می خواهید اعمال کنید. نکته مهم این است که شما مراحل و ابزارهای مورد نظر خود را درک می کنید ، بنابراین ساختن یک آهنگ با کیفیت که پیام شما را همانطور که در نظر گرفته شده است برساند را آسان تر می کند.

بیایید با تعریف مراحل تولید موسیقی با جدا کردن آن در شش مرحله اساسی شروع کنیم:

images (276×183)

Songwriting (ترانه سرایی و ملودی سازی)

Arranging (تنظیم)

Tracking
(اصطلاح فنی ضبط) شامل ضبط صدا در DAW شما است Sampling شامل ایجاد صدا ها توسط سینتی سایزر های نرم افزاری و سمپل ها)

Editing

Mixing

Mastering

images (275×183)

اینها به هیچ وجه تغییر ناپذیر نیستند و کاملاً براساس اینکه من شخصاً دوست دارم در مورد فرآیند چگونه فکر کنم استوار است. منظور از تجزیه به عنوان یک راهنمای کلی برای کمک به سازماندهی فرایند در ذهن ما استفاده می شود. بارها و بارها ، ما چند مورد از اینها را انجام می دهیم (مثلاً آهنگ سازی و تنظیم ، Tracking و ویرایش و میکس و غیره). اما به طور متوسط ??، این کلیه اقدامات انجام شده برای تولید یک مسیر است – آگاهانه یا نه – و فهمیدن آنچه در هر مرحله انجام می گیرد مفید است بنابراین می توانیم آن را به درستی اجرا کنیم و بهترین نتیجه را بگیریم.

images (293×172)